Jedną z pierwszych decyzji, którą musisz podjąć, po zainstalowaniu WordPressa, jest wybór szablonu.
Nie jest to prosta sprawa, ponieważ jest ich tak dużo, że po kilku godzinach szukania i przeglądania, w końcu dostajesz oczopląsu i kompletnie nie wiesz, co wybrać.

W związku z tym, przygotowałam dla Was zestawienie najpopularniejszych darmowych szablonów do WordPressa w 2017 roku.

1 miejsce – Zefir Lite

zefir lite

Zefir Lite to szablon typu one-page, doskonały jako wizytówka dla stron firmowych.
Strona główna jest podzielona na sekcje, w których możesz umieścić informacje o firmie, pracownikach czy ofercie.
Personalizując motyw, możesz zmienić: logo, tytuł, opis witryny, favicon, stopkę. Oczywiście, możesz również korzystać z wbudowanych widgetów.
Do motywu jest dołączony Login Customizer, dzięki któremu możesz skonfigurować wygląd strony logowania do twojego WordPressa.

Demo Zefir Lite

Ściągnij Zefir Lite

2 miejsce – Shop Isle

shop isle

ShopIsle jest darmowym szablonem dla sklepów opartych o WooCommerce, bazujących na BootStrap.
Może być również wykorzystany jako strona typu one-page. Ma elegancki, minimalistyczny wygląd, jest kompatybilny z wtyczkami WPML, Photo Gallery Grid, Contact Form 7, Meta Slider, SiteOrigin Page Builder, JetPack.

Demo Shop Isle

Ściągnij Shop Isle

3 miejsce – Customizr

customizr

Customizr jest łatwym w personalizacji, eleganckim i responsywnym szablonem, kompatybilnym z każdą przeglądarką. Działa dobrze z WooCommerce, bbPress, JetPack i wieloma innymi popularnymi wtyczkami. Jest bardzo dobrze oceniany przez użytkowników.

Demo Customizr

Ściągnij Customizr

4 miejsce – Hueman

hueman

Hueman to jeden z szybszych szablonów do WordPressa, jest przystosowany do urządzeń mobilnych i łatwy w personalizacji. Idealny na bloga lub stronę firmową.

Demo Hueman

Ściągnij Hueman

5 miejsce – GeneratePress

GeneratePress

Kolejny, bardzo szybki szablon do WordPressa. GeneratePress jest zoptymalizowany pod SEO, współpracuje bardzo dobrze z wieloma wtyczkami, między innymi z WooCommerce, WPML, BuddyPress i bbPress.

Demo GeneratePress

Ściągnij GeneratePress

6 miejsce – Llorix One Lite

Llorix One Lite

Llorix One Lite jest eleganckim i minimalistycznym szablonem typu one-page, idealnym dla strony firmowej lub prywatnej. Wyróżnia się wyjątkowo ładną sekcją Blog. Dobrze współpracuje z wtyczkami WPML, bbPress, Photo Gallery Grid, Contact Form 7, Meta Slider, SiteOrigin Page Builder, JetPack.

Demo Llorix One Lite

Ściągnij Llorix One Lite

 

7 miejsce – Oblique

Oblique

Oblique to wyjątkowo ładny szablon blogowy, w pełni responsywny. Jeżeli zamierzasz tworzyć bloga modowego, Oblique może być tym, czego szukasz.

Demo Oblique

Ściągnij Oblique

8 miejsce – ResponsiveBoat

ResponsiveBoat

Kolejny szablon z serii „pasiasty” (ostatnio bardzo popularne). Elegancki, responsywny i łatwy w modyfikacji. Podobny do wielu innych szablonów 🙂

Demo ResponsiveBoat

Ściągnij ResponsiveBoat

 

9 miejsce – IsleMag

IsleMag

IsleMag – doskonały na bloga albo magazyn. Kompatybilny z Retina, zbudowany z Bootstrap, współpracuje z wtyczkami: WPML, Photo Gallery Grid,Contact Form 7,WP Product Review, SiteOrigin Page Builder, JetPack.
Szablon ma bardzo rozbudowany panel personalizacji.

Demo IsleMag

Ściągnij IsleMag

 

10 miejsce – Amadeus

Amadeus

Ostatni w zestawieniu – Amadeus – szablon raczej na bloga, niż na stronę firmową. Bardzo ładny, czysty design, wiele ciekawych widgetów do wykorzystania.

Demo Amadeus

Ściągnij Amadeus