Cześć, mam na imię Agnieszka.

Piszę tego bloga, aby pomóc osobom, które chcą samodzielnie stworzyć i wypromować stronę.

Wiem, że wszystko, co nowe, na początku wydaje się trudne. Wyjście ze strefy komfortu i uczenie się nowych rzeczy, czasem może być frustrujące. Ale również jest przyjemne – czujesz, że się rozwijasz, zaczynasz dostrzegać nowe możliwości. Warto to robić.

Skoro tutaj trafiłaś/trafiłeś, pewnie szukasz informacji na temat WordPressa lub promocji stron w Internecie. Postaram się pomóc, dzieląc się wiedzą.

Od 14 lat zajmuję się tworzeniem stron WWW i ich pozycjonowaniem w Google.  Zaczynałam od prostych stron w czystym HTML-u (tak się kiedyś tworzyło strony), ale od początku najbardziej zależało mi na optymalizacji dla wyszukiwarek internetowych. Wyszłam z założenia, że stronę robię po coś – ma służyć konkretnym celom np. temu, żeby zdobyć odwiedzających, zainteresować ich treścią, skłonić do jakiegoś działania.

Tego bloga również piszę w jakimś celu. Chcę Cię zachęcić do samodzielnego tworzenia własnej strony WWW.

Dlaczego samodzielnego? Ponieważ, jeżeli zlecisz komuś zrobienie strony, to nie będziesz umiał/umiała jej później obsługiwać i aktualizować.  Każda zmiana, czy poprawka, będzie wymagała kontaktu z webmasterem/informatykiem.

Mój sąsiad, który działa w ten sposób, od 2 lat nie zmienił niczego na swojej stronie, bo webmasterem jest jego syn, który nigdy nie ma czasu. Żeby uniknąć takich sytuacji, lepiej trochę się podszkolić, żeby mieć pełną kontrolę nad sytuacją.